ca tot vorbeam de pasiune undeva mai jos. nu acolo :))
sales/adv/mkt/ at it's core:
Se afișează postările cu eticheta marketing. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta marketing. Afișați toate postările
Despre sula si prefectura
Din ciclul 'Sa plantam un copacel ca s-avem unde sa facem un cacatel' tot pe IqAds citim ca mult-prea-eficientul laxativ de contact Dulcolax s-a apucat (prost) de CSR.
'Astazi facem un exercitiu de responsabilitate sociala plantand un pom. Caci asa cum o veche vorba romaneasca spune, omul e om daca a plantat un copac in viata lui, daca a construit o casa sau a crescut un copil.'
Daca asa le-a venit lor...
Mda, puteau sa se implice si sa ajute vreun spital, dar e la prima mana, nu-i pasa nimanui si, in plus, n-are continuitate. Cu plantatul copacilor ar avea, nu-i asa, caci agentia de PR poate sa furnizeze si ingrasamantul natural.
I smell a winner!
'Astazi facem un exercitiu de responsabilitate sociala plantand un pom. Caci asa cum o veche vorba romaneasca spune, omul e om daca a plantat un copac in viata lui, daca a construit o casa sau a crescut un copil.'
Daca asa le-a venit lor...
Mda, puteau sa se implice si sa ajute vreun spital, dar e la prima mana, nu-i pasa nimanui si, in plus, n-are continuitate. Cu plantatul copacilor ar avea, nu-i asa, caci agentia de PR poate sa furnizeze si ingrasamantul natural.
I smell a winner!
Etichete:
agentie,
amuzant,
client,
CSR,
interesant,
marketing,
PR,
publicitate
Aroganta in publicitate
Se spune despre oamenii din publicitate (aka advertiser-i, uneori marketer-i) ca sunt aroganti, se cred superiori si detinatori ai cunoasterii absolute.
Asa e. De ce n-ar fi?
Asa e. De ce n-ar fi?
Etichete:
amuzant,
aroganta,
frustrare,
marketing,
publicitar,
publicitate
Abonați-vă la:
Postări (Atom)